Corsage broche

Corsage broche

Cartier

Een 18k gouden Art Deco corsage-broche met diamant bezette geometrische motieven. De broche heeft een speciaal schuif mechaniek waardoor er tussen heb middenstuk een bloem of veer bevestigd kan worden. Dit door de twee geometrische delen naar elkaar toe te drukken, hierdoor gaat het flexibele middenstuk omhoog en kan er iets tussen geklemd worden. Dit mechaniek is gepatenteerd.  
Gesigneerd;CARTIER, met patent, ca. 1934. 
Afmeting: 8.3 x 2.2cm.
Gewicht: 22.8 gram

De corsage-broche was bedoeld om een boeketje bloemen vast te houden en op een mantel of avondjapon vast te spelden. Paul Flato een Amerikaanse juwelier, wiens juwelen gedragen werden door film- en toneel sterren, plaatste in mei 1934 een advertentie in “Harper’s Bazaar”, waarop het model een vergelijkbaar broche draagt als onze Cartier speld. 


Zie ook: The Jeweled Garden, S. Tennenbaum, p. 108




Type:    Broches
Land:    Frankrijk
Periode:    1940 - 1980
Ref nummer:    1915
Status:    Verkocht

Kunt u niet vinden waarnaar u op zoek bent?

Zoekt u iets bijzonders om cadeau te geven of voor uw eigen verzameling? Laat het ons weten via het contactformulier, dan houden we u op de hoogte wanneer we iets voor u hebben.

  • Onderwerp:
  • Naam:
  • E-mailadres:
  • Beschrijving:
  • Hoeveel is negen min drie

Wij maken gebruik van cookies. Accepteren Weigeren